В цьому розділи батьки матимуть змогу ознайомитися з порадами психолога щодо спілкування з підлітками, готовності дитини до школи, отримати рекомендації щодо розвитку здібностей дітей та багато корисної інформації. Сватівська ЗОШ №8

Тест для батьків "Особливості вашого виховання"

Пропонуємо батькам методику «Особливості вашого виховання». Сподіваємося, що ця методика – дозволить доповнити уявлення про себе як про батьків та допоможе зробити певні висновки щодо проблем виховання дітей.
«а» - можу і завжди так роблю, «б» - можу, але не завжди так можу, «в» - не можу. Отже, чи можете ви:
1. У будь-який момент залишити всі свої справи і зайнятися дитиною?
2. Порадитися з дитиною, незважаючи на її вік?
3. Зізнатися дитині в помилці щодо неї?
4. Вибачитися перед дитиною у разі своєї неправоти?
5. Опанувати себе і зберегти самовладання, навіть якщо вчинок дитини роздратував вас?
6. Поставити себе на місце дитини?
7. Повірити хоча б на хвилину, що ви – добра фея?
8. Розповісти дитині повчальний випадок із дитинства, що показує вас невигідного боку?
9. Завжди утримуватися від вживання слів і висловів, які можуть ранити дитину?
10. Пообіцяти дитині виконати її бажання за гарну поведінку?
11. Виділити дитині один день, коли вона може робити, що забажає, та поводитися, як хоче, і ні в що не втручатися?
12. Не прореагувати, якщо ваша дитина вдарила, грубо штовхнула чи просто незаслужено скривдила іншу дитину?
13. Вистояти проти дитячих прохань і сліз, якщо впевнені, що це каприз, скороминуща примха?
Підрахуйте суму:«а» - 3 бали, «б» - 2 бали, «в» - 1 бал.
30 – 39 балів. Дитина для вас є найбільшою цінністю у житті. Ви прагнете не тільки зрозуміти дитину, але й пізнати її. Ви ставитесь до дитини з повагою, у вихованні дотримуєтесь прогресивних моделей і постійної лінії поводження.
16 – 29 балів. Ви маєте здібності вихователя, але на практиці не завжди застосовуєте їх послідовно та цілеспрямовано. Часом ви надто суворі, інколи – надміру м’які, а також схильні до компромісів, які часто послаблюють виховний ефект.
Менше 16 балів. Свідчить про те, що у вас є проблеми з вихованням дитини. Вам бракує знань, або бажання та прагнення зробити дитину особистістю, а можливо і того й іншого. Вам доцільно звернутися по консультацію до фахівця.Батькам про вікові кризи дітей

Розвиток дитини є нерівномірним. На одних етапах зміни у дитячій психіці відбуваються повільно та поступово (стабільні періоди), на інших – бурхливо й швидко (критичні періоди). Виділяють наступні критичні періоди: криза новонародженості, криза першого року, криза трьох років, криза семи років, криза тринадцяти років (підліткова криза). Під час кризи дитина за дуже короткий термін змінюється у своїх основних рисах. Це революційний, бурхливий, стрімкий перебіг подій як за темпами, так і за змістом змін, що відбуваються. Криза семи років є перехідним періодом, що відділяє дошкільне дитинство від молодшого шкільного віку. Це криза саморегуляції, її основні симптоми:

1. Втрата безпосередності поведінки. Між бажаннями та вчинками вклинюються внутрішні переживання щодо правомірності чи доцільності своїх дій.

2. Манірність поведінки. Намагаючись виправдати сподівання дорослих, дитина відверто демонструє навіть ті позитивні якості, які їй не властиві.

3. Симптом «гіркої цукерки». Дитині погано, але вона намагається це приховати.

Семирічна дитина не може стримувати свої почуття, не вміє керувати ними. Втративши одні форми поведінки, вона ще не опанувала інші. Усе, що стосується навчання виходить на перший план, а те, що пов’язане з грою, стає менш важливим.Виділяють декілька ознак дорослішання підлітків, за якими легко можна визначити, що дитина ввійшла у кризисний вік:

- зміни у характері. Слухняна дитина раптом стає непокірною, виявляє бунт, негативізм, ігнорує зауваження, не виконує прохання. Складається відчуття, що дитину підмінили;

- різкі перепади настрою. Настрої підлітка змінюються, як погода. Він може бути в один момент нестримно веселий, а за кілька хвилин – сумний і розчарований, зачиняється у себе в кімнаті й не хоче не з ким говорити. Такі коливання настрою пов’язані з двома факторами: Перший із них – фізіологія. Гормональні та фізичні перебудови призводять до таких метаморфоз. Другий – пошуки себе, прагнення усвідомити власне місце у світі, які супроводжуються тривогою, що «я не такий, як усі», а так хочеться відповідати «міжнародним стандартам».

  • --пошуки кохання. Цього тижня він (вона) знову закохалася. Щоразу це назавжди, це найсправжнісінькі почуття. Але, як більшість того, що відбувається у підлітковому віці, ці «пристрасті» - нетривалі.

  • -пошук істини між білим і чорним. Філософування – це ідеальний спосіб проведення вільного часу для підлітка. Він готовий годинами обговорювати складні абстрактні речі, про які, в принципі, нічого не знає;

  • -формування власного «Я». У цьому віці в геометричній прогресії зростає інтерес до власного зовнішнього вигляду, на перший план виходять усі недоліки – найчастіше вигадані. Для підлітка надзвичайно важливо, як оцінюють його інші, особливо ровесники, що виливається у хворобливу потребу відповідати модним течіям.;

  • -на перший план виходять стосунки з однолітками. Підлітку потрібна не стільки самостійність, скільки дозвіл на неї.

Сватівська ЗОШ №8Підліток – це мандрівник, який, ідучи з країни Дитинства у країну Дорослості, повинен усвідомити, хто він такий, де він є і куди прямує. І вплив батьків на цій стадії – радше непрямий, адже на першому місці стосунки з однолітками та світом. І якщо підліток, завдяки батькам, уже виробив довіру до світу, самостійність, упевненість, то його шанси знайти власні відповіді на всі запитання значно зростають. Тоді він прийди у кінцевий пункт своєї подорожі, як самостійна, відповідальна людина, здатна приймати рішення, будувати і змінювати власне життя.

Кiлькiсть переглядiв: 914

Коментарi

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Серпень 2021 Наступна
ПВСЧПСН
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031